• Producent: iFi

Produkt archiwalny

Skontaktuj się z nami w celu poznania aktualnej oferty

iFi Audio iGalvanic3.0

Urządzenie do osiągnięcia izolacji galwanicznej

iGalvanic3.0 to opracowany od samych podstaw projekt mający zapewnić izolację galwaniczną dla transferu USB 3.0 i 2.0. To pierwsze w historii, prawdziwie audiofilskie urządzenie opracowane do osiągnięcia izolacji galwanicznej wyłącznie dla komputerowych systemów audio. I dla żadnych innych.

Izolacja galwaniczna to technika mająca za zadanie kompletne odseparowanie sygnału elektrycznego, a tym samym eliminująca bardzo istotne problemy, jakimi są zjawiska prądu błądzącego oraz zakłócenia pochodzenia sieciowego. Właściwy sygnał jest wstan  ie „przejść” przez pomiędzy izolowanymi galwanicznie układami, jednocześnie niechciane zjawiska jak prądy błądzące i zakłócenia prądowe, takie jak różnice potencjałów linii uziemiającej oraz prądy indukowane w zasilaczach typu AC są zatrzymywane w stopniu wejściowym urządzenia.”

iFi Audio iGalvanic3.0

To właśnie całokształt tych prądów błądzących i zakłóceń sieciowych jest powodem powstawania szumów wyraźnie degradujących jakość brzmienia docelowych przetworników typu USB. Co prawda tak iFi Audio, jak i inni producenci tworzą regeneratory jakości sygnału USB, mającym za cel jego „odszumienie”, jednakże prawdziwym Świętym Graalem komputerowego audio jest zapewnienie pełnej izolacji galwanicznej od tych zakłóceń. Wielu próbowało to osiągnąć, lecz nikomu wcześniej się nie udało. Aż do teraz! iGalvanic3.0 to ostatecznie, jednoczęściowe rozwiązanie dla każdego komputerowego melomana:

Izolacja galwaniczna klasy audiofilskiej

Technologie REclock2 / REgenerate2 / REbalance2

Ultra-cichy zasilacz USB (0.5uV = 0.0000005V)

Zrywa pętle uziemienia

Zapobiega sprzężeniu szumów przy gęstym transferze USB (np.: DSD)

Dramatycznie podnosi poziom jakości brzmienia

Można stosować w KAŻDYM systemie komputerowym

iGalvanic3.0 to idealne rozwiązanie dla komputerowych audioifli, estradowych realizatorów oraz studyjnych producentów, którym zależy wyłącznie na najwyższej jakości dźwięku ich komputerowych systemów opartych o interfejs USB.

Zdublowane technologie REclock2/REgenerate2/REbalance2®

Jako, iż protokół USB posiada dwukierunkową charakterystykę, iGalvanic posiada unikalny, zdwojony zespół technologii regenerujących sygnał USB, autorstwa firmu iFi Audio: REgenerate, REclock, Rebalance – tak przed, jak i po stopniu izolującym galwanicznie, dzięki czemu jakość pracy zapewniona jest tak przy wysyłaniu, jak i otrzymywaniu informacji cyfrowych.

Superszybkie łącze USB 3.0 5.0Gbps

Nie ma potrzeby poświęcać szybkości łącza, aby osiągnąć pełną, wymarzoną separację galwaniczną. Dzięki zastosowaniu oddzielnych linii wysyłających i odbierających sygnał, interfejs USB 3.0 jest bez porównania lepszy od USB 2.0 przypadku operowania na dużych wolumenach informacji.

Niedostrzegalny zasilacz

Wbudowany wewnątrz iGalvanic zasilacz jest niesamowicie „cichy” (0.5uV). Zawdzięcza to zastosowaniu wysokiej jakości komponentów, jak chociażby sławne kondensatory typu OS-CON marki Panasonic, które zapewniają stabilny bufor prądu o natężeniu 900mA. Dla zapewnienia maksimum osiągów, zasilacz również jest całkowicie odizolowany galwanicznie od reszty urządzenia.

Ground Link®

Wszystkie systemy komputerowego audio USB jest inny. Dlatego właśnie iGalvanic3.0 posiada możliwość ustawienia każdego popularnego systemu uziemiania (ISO, RF, DC-RF), dzięki czemu użytkownik wybierając odpowiedni będzie w stanie zlikwidować dokuczliwy brum pochodzący z zapętlania linii uziemienia.

Zero Delay®

Dzięki odpowiedniej optymalizacji, technologia zawarta w iGalvanic nie wpływa negatywnie na szybkość przesyłu danych, timing czy narastanie opóźnień.

Urządzenie do osiągnięcia izolacji galwanicznej

Specyfikacja:

- Napięcie wyjściowe: 5V ± 3% / 500mA

- Natężenie wyjściowy: 900mA (USB 3.0), 500mA (USB 2.0)

- Szum tła: 0.5uV(0.0000005V) / 500mA

- Typy uziemienia USB: ISO, RF, DC-RF

- Standardy USB: USB 3.0 Super-speed 5.0Gbps

- USB 2.0 Hi-speed 480Mbps

- USB 2.0 Full-speed 12Mbps

- USB 2.0 Low-speed 1.5Mbps

- Wejście: USB 3.0 B-Type

- Wyjście: USB 3.0 A-Type

- Napięcie wejściowe: 4.5V - 5.5V DC

- Zużycie mocy: < 6W

- Electrical Safety Standard: BS 7671:2008 ELV

- Maksymalne napięcie izolowanego urządzenia: 3000 Vrms Isolation Voltage per UL 1577

- Wymiary: 93 (l) x 67 (w) x 28 (h) mm

- Waga: 128g (0.28lbs)