• Producent: iFi
  • Minimalna ilość zamówienia: 1

Produkt archiwalny

Skontaktuj się z nami w celu poznania aktualnej oferty

iFi Audio xDSD

Luksus, styl i jakość

Przenośny DAC xDSD to najnowsze osiągnięcie marki iFi w dziedzinie przystępnych cenowo, zaawansowanych rozwiązań audio. Jego zupełnie nowa, jonizowana próżniowo obudowa z ciemnego stopu aluminium i magnezu wzbudza podziw i pewność. Stylowo wykończona nakładka zapewnia stabilne, bezprzewodowe połączenia jakości CD.

xDSD to gwarancja świetnych wrażeń dla wszystkich miłośników muzyki.

Po pierwsze, dostarcza on bezprzewodową jakość klasy CD w połączeniu z urządzeniami Apple/Android. Przesyłanie ulubionej muzyki z zainstalowanych na telefonie aplikacji, takich jak iTunes, Apple Music, Tidal i Spotify jest na wyciągnięcie ręki.

Po drugie, jest on zdolny do przetworzenia sygnału o częstotliwości dochodzącej nawet do 768kHz PCM, 512 DSD albo MQA, dostarczanego lokalnie lub za pośrednictwem usługi streamingowej Tidal.

Po trzecie, dzięki w pełni analogowej strukturze układu i oryginalnego wzmacniacza słuchawkowego S-Balanced, do podłączonych słuchawek dostarczany jest dźwięk o dużych walorach brzmieniowych i wyjątkowej muzykalności.

High-endowe wrażenia bezprzewodowo na wynos, maksimum możliwości po kablu

xDSD z łatwością dostarczy wysokiej klasy sygnału Bluetooth z telefonu, odtwarzacza muzycznego, laptopa, a nawet telewizora prosto do Twoich ulubionych słuchawek.

Protokoły AAC i aptX pozwalają technologii Bluetooth osiągnąć poziom jakości odpowiadający nagraniom CD, który w typowym standardzie SBC jest odpowiednikiem słabego jakościowo pliku MP3.

Tak łatwo to sobie wyobrazić – z xDSD w kieszeni możesz swobodnie korzystać ze swojego smartfona, ciesząc się w pełni muzyką swoich ulubionych artystów.

Przewodowo, dzięki przejściówkom USB OTG albo Lightning CCK można uwolnić maksymalny poziom możliwości sonicznych drzemiących w xDSD, odtwarzając pliki DSD, PCM i MQA ze smartfonów czy też tabletów.

3.5 milimetrowe wejście koaksialne / TOSLINK umożliwia bezpośrednie podłączenie urządzeń takich jak odtwarzacze przenośne, telewizory czy też napędy CD i wykorzystanie pełni walorów sygnału, którego wartość może sięgnąć nawet 192kHz / 24bit.

Wielobitowość oznacza muzykalność

Słuchanie przez słuchawki bywa męczące i powoduje powstawanie ubytków w aparacie słuchu.

Ale nie w wypadku xDSD. Czas upływający na odsłuchu w tym wypadku jest bardzo imersywny. Słuchacz bez zbędnego podgłaśniania jest się w stanie z łatwością wczuć w muzyczny świat pełen realistycznych, naturalnych dźwięków. Tutaj klasyczny fortepian marki Steinway brzmi prawdziwie, organicznie, a nie jakby był wykonany ze szkła.

Przetworniki cyfrowo-analogowe

Aby przedstawić tak muzykalny spektakl, każdy techniczny aspekt odgrywanego dźwięku musi być obecny i prawidłowy. Dzięki użyciu multibitowego przetwornika D/A 1793 marki Burr-Brown, udało się osiągnąć wyjątkowy realizm brzmieniowy, przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej muzykalności. W połączeniu z femto-sekundowym zegarem taktującym GMT i inteligentnym układem buforującym, znanym wcześniej z flagowego przetwornika ARM, zespołowi inżynieryjnemu iFi udało się upakować niesamowitą porcję high-endowej technologii w produkcie mieszczącym się w zaciśniętej pięści.

Perfekcyjny tak dla MQA, jak i innych

Portal Tidal wraz z uruchomieniem opcji Masters (MQA) zredefiniował pojęcie nowoczesnego serwisu strumieniującego w wysokiej jakości. xDSD prosto z pudełka jest gotowy do natywnej obsługi wspomnianego formatu. Wystarczy wpiąć przetwornik do laptopa/PC z zainstalowanym Tidalem i sprawdzić w opcjach tego ostatniego, czy pojawiała się opcja wyjścia obsługującego format MQA. I gotowe!

Swoim klientom proponujemy również wersję obwodowego firmware, która optymalizuje działanie z lokalnymi plikami najwyższej gęstości, takimi jak 22.57MHz DSD oraz 768Hz PCM. Znosi on jednak obsługę formatu MQA.

Technologia S-Balanced. Podłącz i  czerp czystą przyjemność!

Większość słuchawek najwyższej klasy posiada opcję zbalansowanego okablowania. Jego największymi zaletami jest zmniejszenie poziomu zniekształceń oraz redukcja przenikania się sygnałów (crosstalk). Są to najpowszechniejsze problemy klasycznego, niezbalansowanego okablowania, które korzystając z trójżyłowej konstrukcji współdzieli jedną linię uziemiającą.

Ekskluzywna technologia iFi Audio o nazwie S-Balanced dostarcza maksymalnych doznań tak ze słuchawek zbalansowanych, jak i tych klasycznych. Nawet te klasyczne odnoszą korzyści, obniżając poziom notowanych zniekształceń nawet o 50%.

Studyjny dźwięk z technologiami 3D+ Matrix and XBASS+

Każdy powinien być w stanie usłyszeć muzykę tak, jak nagrano ją ostatecznie w studiu. Technologie 3D+ Matrix and XBass+ ułatwiają osiągnięcie tego celu z użyciem Twoich własnych słuchawek!

Większość nagrań jest realizowanych z myślą o odtwarzaniu jej na głośnikach stereofonicznych. W wyniku tego większość muzyki odsłuchiwana przy pomocy słuchawek sprawia wrażenie grania „wewnątrz głowy”. Dzięki analogowemu filtrowi 3D+ Matrix przywrócona zostaje prawidłowa lokalizacja źródeł pozornych dźwięku, które zaczynają się ujawniać „w pomieszczeniu”, a nie „siedząc” wewnątrz głowy słuchacza.

Innym razem, zwłaszcza w wypadku słuchawek o konstrukcji otwartej, może dojść do sytuacji niedostatecznej reprodukcji najniższych rejestrów. Technologia XBass+ pozwala przywrócić niski, czysty i zwarty bas, dzięki czemu utwory otrzymują odpowiednie dociążenie, bez zbędnej eskalacji w kierunku średnicy dźwięku. Od teraz muzyka elektroniczna, drum & bass czy też pop zabrzmią z pożądanym przytupem.

Usłysz swoją muzykę tak jak ją stworzono w studiu nagraniowym.

Perfekcyjny tak dla MQA, jak i innych

Czysty sygnał wyjściowy dla najlepszych osiągów

Gdziekolwiek tylko tego chcesz, w domu czy w samochodzie, z użyciem trybu line-out w pełni ominiesz kontrolę głośności oraz filtry 3D+ Matrix i XBass+. Dzięki temu będziesz mógł osiągnąć maksimum brzmieniowych osiągów, wysyłając czysty, referencyjny sygnał analogowy do urządzeń takich jak chociażby wzmacniacze zintegrowane. Im droższy będzie system docelowy, tym w pełniejszy sposób przetwornik xDSD zaprezentuje swoje nadzwyczajne możliwości soniczne.

Wzmacniacz w technologii cyberdrive dla zapewnienia najniższego poziomu szumów

Problem z wysterowaniem dużych słuchawek wokułusznych? Nie z xDSD. Nowy przetwornik iFi jest w stanie napędzić praktycznie wszystkie słuchawki do poziomu zdecydowanie przewyższającego zdrowe maksimum (co oczywiście nie jest zalecane). A co z szumiącymi słuchawkami dousznymi? I na nie xDSD ma dobry sposób.

Wzmacniacz słuchawkowy Cyberdrive jest jednym z wyznaczników technologicznych nowej serii X marki iFi Audio. W pełni analogowy układ wzmacniacza jest tu oddany pod pełną kontrolę cyfrowego sterownika, dostosowującego parametry pracy stosownie do wykrytych warunków.

Nieważne, czy używasz ultra-czułych monitorów dousznych, czy też trudnych do napędzenia słuchawek nausznych – z xDSD wystarczy ustawić głośność potencjometrem. Układ Cyberdrive zrobi za Ciebie resztę!

Nowy system zarządzania baterią cyberdrive

Nie ma nic gorszego od wyczerpania baterii w środku ulubionego utworu. xDSD wykorzystuje oddzielne złącze micro USB, dzięki czemu nie powoduje od zużycia energii podłączonego smartfona. Od teraz Twój przetwornik w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na żywotność Twojego telefonu czy też tabletu.

Nowa bateria litowo-polimerowa o parametrze pracy 3.8V / 2200mAh oferuje aż o 12% lepsze osiągi od standardowych rozwiązań tego typu. W zależności od podłączonych słuchawek, czas odsłuchu może sięgnąć 10 godzin przy sygnale SPDiF,  8 godzin przy połączeniu bezprzewodowym lub 6, gdy wykorzystujemy złącze USB.

Specyfikacja:

- Sygnał USB: PCM768kHz & DSD512 (24.6/22.6MHz)

- Sygnał S/PDIF Coaxial i Optical: do 192kHz/24Bit

- Zakres dynamiczny: > 113dB (A)

- Kontrola głośności: od -101dB do 0dB w krokach o 1dB

- Moc wyjściowa:

- 2.82V/500 mW przy 16 Ohm

- 3.7V/270mW przy 50 Ohm

- 3.8V/48 mW przy 300 Ohm

- 3.8V/24 mW przy 600 Ohm

- Sygał line-out: > 2.1V przy 0dBFS

- Poziom zniekształceń THD (1V/16R): < 0.005%

- Impedancja wyjściowa: < 1 Ohm

- Bateria: 3.8V/2200mAh

- Wymiary: 95 (dł.) x66.5 (szer.) x19 (wys.) mm

- Waga: 127g