• Producent: iFi
  • Minimalna ilość zamówienia: 1

Produkt archiwalny

Skontaktuj się z nami w celu poznania aktualnej oferty

iFi Audio Pro iESL

Elektronika słuchawkowa

Energizer iESL z serii Pro to najlepszy sposób, aby napędzić słuchawki elektrostatyczne.

Pro iESL współpracujący tak z iCan’em Pro, jak i innymi high-endowymi wzmacniaczami słuchawkowymi potrafi stawić czoła najlepszym dedykowanym wzmacniaczom elektrostatycznym. Cechuje go wyjątkowa transparentność oraz niesamowicie szeroki zakres dynamiczny, co czyni go wyjątkowo naturalnym w brzmieniu.

Wystarczy wyobrazić sobie, że słuchawki elektrostatyczne to topowy model marki Porsche. Silnik dla Porsche potrzebuje bardzo dużego zapasu mocy. Dokładnie tak samo, jak słuchawki elektrostatyczne! Potrzebują one nie tyle zasilenia, co a raczej „doładowania”.

iFi Audio Pro iESL

Klasyczne wzmacniacze nie dostarczają dostatecznego napięcia EHT, którego słuchawki elektrostatyczne wymagają do właściwego działania. Wymagane jest zastosowanie specjalnego energizera napięciowego, który dostarcza wymaganego napięcia wyjściowego, które najczęściej wynosi ponad 300V!

Energizer iESL składa się z trzech podstawowych komponentów, które wykonano i opracowano z użyciem najwyższej klasy składników oraz topowych osiągnięć technologicznych dostępnych w tej dziedzinie, co pozwoliło osiągnąć idealne dopracowane doznanie słuchawkowe najwyższych lotów. Są to:

Premalojowy transformator

Generator napięcia bias

Zasilanie „baterią” pojemnościową

Wysoka jakość

Permalojowe transformatory o ultra-szerokiej przepustowości – stworzenie na rzecz Pro iESL transformatora o tak dużej przepustowości i za razem niskim poziomie generowanych zakłóceń było bardzo wymagające. Aby to osiągnąć, zastosowano specjalnie opracowany układ zawinięć pionowych i poziomych uzwojenia transformatora, aby osiągnąć tak bardzo wyśrubowany efekt. Przekraczają one zdecydowanie standardy branżowe wyznaczane dotychczas przez producentów takich jak Siemens czy Peerless. Z przepustowością sięgającą od < 5Hz do > 60kHz (-3dB), transformator Pro iELS dalece wykracza poza wymagania stawiane międzynarodowemu certyfikatowi Hi-Res.

Zasilanie baterią pojemnościową – Pro iESL jest zawsze naładowany do wymaganego napięcia – wtedy jego układ ładowania zostaje kompletnie odcięty, pozostawiając zestaw kondensatorów w trybie „bezwładności” na wymaganym poziomie napięcia BIAS. W tym momencie iESL staje się idealnym źródłem napięcia BIAS, całkowicie pozbawionym negatywnego wpływu zasilania sieciowego na którąkolwiek częstotliwość odtwarzanego sygnału.

Elektronika słuchawkowa

Cechy

Kondensatory WIMA – to kolejny wysokiej jakości komponent, idealnie pasujący do pojemnościowego zasilania bateryjnego. Te pochodzące z Niemiec 1.000-voltowe są kluczowe dla utrzymania odpowiedniego wysokiej rezystancji przy minimalnym poziomie strat prądowych, co mogło by skutkować szybkim rozładowaniem baterii. Cały układ kondensatorów łącznie posiada oporność na poziomie 35.000.000 kΩ, co oznacza, iż samoistne rozładowanie układu baterii (poniżej wymaganych do pracy 30%) następuje po około 100,000 sekundach, czyli 27 godzinach.

Vishay MELF – rezystory te wykazują się bardzo dużą wydajnością jak chodzi o dokładność, stabilność, niezawodność i możliwość impulsowego ładowanie. Cylindryczna konstrukcja rezystorów MELF zapewnia optymalne osiągi dla działania energizera iESL. Ich kompleksowość co prawda wiąże się z wyższymi kosztami oraz dość trudnym procesem montażowym płytek PCB z ich użyciem, jednakże w firmie iFi wierzymy, że te dla osiągnięcia najwyższej klasy brzmienie nie powinno się iść na zbędne kompromisy.

Poprawa brzmienia słuchawek dynamicznych – unikatowe właściwości transformatorów zastosowanych w iESL powoduje, iż jego wpięcie do klasycznego wzmacniacza słuchawkowego powoduje znaczne zniesienie istniejących w układzie pierwotnym zakłóceń sieciowych. Innymi słowy, po podłączeniu iESL do wzmacniacza dynamicznego, słuchawki wpięte do tego drugiego brzmią klarowniej i z większą dynamiką.

Specyfikacja:

- Maksymalne napięcie wyjściowe: 640 RMS (16Ω/20V), 320 RMS (64Ω/20V)

- Pasmo przenoszenia: 5Hz – 50kHz (-3dB)

- Napięcie wejściowe (Pro iELS): 5V – 9V/1A (max)

- Napięcie wejściowe (iPower): AC 85 – 265V, 50/60Hz

- Zużycie energii: < 1W

- Wymiary: 213 x 206 x 63,3 mm

- Waga: 2,5kg