• Producent: iFi
  • Minimalna ilość zamówienia: 1

Produkt archiwalny

Skontaktuj się z nami w celu poznania aktualnej oferty

iFi Audio iEMatchH 3,5

Elektronika słuchawkowa

iEMatch jest rozwiązaniem zmory słuchania na słuchawkach, usuwa syczenie i poprawia dynamikę. Większość słuchawek jest zbyt głośna nawet w połowie skali głośności co powoduje pogorszenie przyjemności ze słuchania. Coś takiego nie zdarzy się, jeśli mamy iEMatch w drodze sygnału.

iEMatch należy zastosować wtedy, kiedy słuchawki są albo zbyt głośne, albo pojawia się nadmierne syczenie. iEMatch poprawia przyjemność ze słuchania muzyki z każdego źródła, czy to smartfon, czy samolotowy system rozrywki czy wreszcie wzmacniacz słuchawkowy. Poprawa następuje poprzez:

Zdecydowaną redukcję szumów tła

Bardziej otwartą i przejrzystą dynamikę

Zwiększenie użytecznego zakresu regulacji głośności

Rozwiązanie? Podłącz iEMatch między słuchawki a wzmacniacz. Ustaw na wysoką lub ultra-wysoką czułość i ciesz się muzyką.

Wysoka lub ultra wysoka czułość

Słuchając muzyki preferujemy ‘lepszą dynamikę’. Lub, bardziej precyzyjnie, szerszy zakres dynamiki*, żeby móc oddać pełnię nagrania, od najwyższych nut blach perkusyjnych po najniższe rejestry wielkiego bębna.

* Zdefiniowane jako odstęp między maksymalnym poziomem dźwięku a poziomem szumów tła. Zazwyczaj większy zakres dynamiki jest lepszy, bo jest więcej muzyki, którą możemy się cieszyć a mniej denerwujących szumów.

Mając bardzo czułe (bardzo głośne) słuchawki, oznacza to że zarówno szumy źródła jak i poziom głośności muzyki są podbite. To jest dalekie od ideału. Żeby było gorzej, to jeszcze musimy zmniejszyć poziom głośności, aby osiągnąć komfortowy dla uszu poziom. To co pozostaje to więcej szumu oraz mniejszy zakres dynamiki.

Przykład techniczny:

Jeśli źródło ma na przykład zakres dynamiki 114 dB, a słuchawki są o 30 dB zbyt głośne, to głośność musi być zmniejszona o 30 dB co redukuje zakres dynamiki poniżej 84 dB, czyli poniżej jakości CD, z wartości będącej świetnym wynikiem dla źródła o wysokiej rozdzielczości.

Jeśli chodzi o słuchawki redukujące szumy otoczenia (IEM, noise-reducing, itd.) wysokie poziomy elektronicznego szumu stają się denerwujące, tak więc szumy powinny być na jak najniższym poziomie.

Tak naprawdę nie ma sensu zbudowanie systemu opartego o drogi, wysokiej rozdzielczości wzmacniacz słuchawkowy, jeśli jego nastawa głośności musi być tak cofnięta, że szumy tła są tak wysokie, iż redukują jego jakość brzmienia poniżej wartości znanych z płyty CD lub nawet MP3.

Używając iEMatch, można odzyskać 12 albo 24dB utraconego zakresu dynamiki, tyle ile potrzeba żeby najbardziej cieszyć się brzmieniem źródła dźwięku, od nowych nagrań wysokiej rozdzielczości po MP3, różnica jest do usłyszenia.

Elektronika słuchawkowa

Zbalansowane czy single-ended przy 3,5 mm

Z iEMatch AMR/iFi chciałoby zaproponować nowy standard dla połączenia zbalansowanego albo single-ended. To zbalansowana wtyczka mini-jack TRRS-Balanced.

Jest tylko jedna opcja, która ma sens, w kontekście zdrowego rozsądku. Wtyk mini-jack 3,5 mm TRRS jest często używany w smartfonach, a zarówno wtyczki jak i gniazdka są łatwo dostępne. Mając cztery pola połączenia, tak jak czteropinowy XLR, jest idealny dla słuchawek zbalansowanych.

Słuchawki mogłyby być wyposażone we wtyki TRRS i wyłączniki przełączający między trybem niezbalansowanym (nawet z mikrofonem) do bezpośredniego połączenia ze smartfonem, a trybem zbalansowanym, używanym przy dostępności odpowiedniego wzmacniacza słuchawkowego, DACa czy odtwarzacza cyfrowego.

iFi Audio iEMatchH 3,5

System zbalansowany TRRS zaproponowany przez iFi korzysta z wtyków TRRS i oferuje albo połączenie zbalansowane albo single ended.

W iEMatch oba użyte konektory to TRRS i urządzenie jest w pełni zbalansowane, tak więc można skorzystać z opcji zbalansowanej w odpowiednio dostosowanych słuchawkach.

Jeśli podłączone słuchawki są niezbalansowane (single-ended) bez mikrofonu, to iEMatch automatycznie przełącza się w tryb niezbalansowany. Jeśli zaś korzysta się ze źródła niezbalansowanego z łączem mikrofonowym lub słuchawek niezbalansowanych z mikrofonem, to wystarczy przełączyć przełącznik TRRS-Balanced w pozycję SE, przełączając iEMatch w tryb single-ended.

Precyzja, komponenty najwyższej klasy

iEMatch jest pełen najwyższej klasy komponentów, począwszy od stopu 6063-TS aluminiowo-magnezowego na jego obudowę po kabel zrobiony z matrycy przewodników srebrnych i miedzianych 6N.

Całość jest lepsza niż suma jego części – to po prostu pozwala na najbardziej przejrzyste cieszenie się muzyką.

Gotowy na podróżowanie po świecie

W opakowniu iEMatch zamieściliśmy również jedwabną torebkę, pozłacaną przejściówkę do samolotu i zatyczki do uszu z pianki pamięciowej, redukujące szumy o 37 dB, pozwalające na ciszę i spokój podczas podróży.

Myślimy o wszystkich scenariuszach.

Specyfikacja:

- Ustawienie czułości Ultra (-24dB) i wysokie (-12dB)

- TRRS-Balanced® pozwala na pracę w trybie zbalansowanym i single ended

- Okablowanie ze srebra i miedzi 6N silver/copper

- Obudowa ze stopu aluminiowo-magnezowego FINAL 6063-T5

- Płytka drukowana ze złotymi ścieżkami i audiofilskimi komponentami (np. rezystorami metalizowanymi)

- Pozłacane konektory 3,5 mm żeński i męski

- Impedancja wejściowa >16 Om

- Impedancja wyjściowa < 2,5 Om (wysoka czułość) <1 om="" ultra="" wysoka="" czu="" o="" p="">

- Kompatybilna impedancja słuchawek: 16 do 600 Om, minimalnie 12,5 Om

- Waga: 12.2g

- Długość całkowita : 116mm